Home Kuriozitete ​Samsung Electronics emëron presidenten e parë femër

​Samsung Electronics emëron presidenten e parë femër

Samsung Electronics ka promovuar për herë të parë një grua ekzekutive si presidente të gjigantit të teknologjisë.

Ajo iu bashkua firmës në vitin 2007 dhe u emërua nënkryetare në vitin 2012. Më parë ka punuar për L’Oreal, ajo vlerësohet me promovimin e suksesshëm të imazhit dhe markës së telefonave celularë Galaxy të Samsung

Previous articleBorrell në Tiranë: Mbështetje rajonit për t’u përballur me pasojat e luftës! Koha për diskutime serioze mes Kosovës dhe Beogradit
Next articlePamjet me dron: Demokratët braktisin Berishën në protestën anti-BE, jo më shumë se 300 persona