Home Politike Sali Berisha nuk i ndahet Ervis Martinajt: E kanë ndarë në 6...

Sali Berisha nuk i ndahet Ervis Martinajt: E kanë ndarë në 6 pjesë

Sali Berisha në mbledhjen e deputetëve të Rithemelimit ka folur edhe për zhdukjen e Ervis Martinajt. Berisha tha se prokuroria po mban një trup të ndarë më 6 copash, por nuk bën asnjë përgënjeshtrim.

‘Nuk ka sektor që ky nuk ka shtrirë tentakulat e veta. Ia morën lojërat e fatit Ervis Martinit dhe tani thotë ku është. E di vetë ai ku është. Ai ishte biznesmen i lojërave të fatit. Olsi Rama është përfolur si njeriu në hije i lojërave të fatit.

Shko e pyet Baton Stanishiçin dhe Ymer Çorapen se ata e dinë. A nuk shkruajtën ata se është në gjashtë copa në prokurori. Një njeri i zhdukur dhe një shtet bandit që thotë se është në gjashtë copa në prokurori. Do thoni ju, nuk e tha Fuga, por e thanë Fugat e tij.

A ka njerëz më të afërt? A nuk ishte Baton Stanishiçi që na thoshte para tre muajsh se Linda është për presidente. Ai nuk e thoshte nga mendja e tij. Ai është zëdhënës i familjes në këtë formë. Po kjo çfarë prokurorie është që thuhet se mban një trup me gjashtë copa dhe nuk bën një përgënjeshtrim? Sepse kontrollohet nga Rama. Nëse është në gjashtë copa, familja njoftohet. Është kod shekullor.’- tha Berisha.

SOURCEBulevard News
Previous articleNjë “botë aliene ujore” – një planet i mbuluar plotësisht nga…/ NASA bën zbulimin e pazakontë
Next article“Kam dijeni për 3 atentate ndaj meje, nuk kam frikë”, Kurti flet pas zbulimit të planit për vrasjen e tij