Home Kronika Rrjedha e përroit mori para makinën e tyre, dalin fotot e babë...

Rrjedha e përroit mori para makinën e tyre, dalin fotot e babë e bir që humbën jetën në Bogë, 13-vjeçari pasion futbollin

Personat që shihni në foto janë babë e bir që humbën jetën pasi mjeti i tyre u mor me furi nga rrjedha e një përroi në zonën e Bogës.

Ngjarja ndodhi pasditen e djeshme. Pjetër, 48 vjeç dhe Jason Rushaj, 13 vjeç u gjetën vetëm pas 16 orësh kërkime nga palombarët.

Fatmirësisht arriti që të shpëtonte vajza e Pjetrit, e cila u arrit që t’i shpëtonte rrjedhës dhe falë një ndërhyrje të një banori të zonës që u gjend aty.

Po ashtu mësohet se 13-vjeçari ishte futbollist. Vdekja e babë e bir ka tronditur komunitetin e zonës, dhe mbarë opinionin publik shqiptar.

 

foto galeri

foto galeri foto galeri

Previous articleTensionet me Serbinë për targat, Policia e Kosovës bën njoftimin e rëndësishëm
Next articleProtesta e PD ditën e Samitit të BE në Tiranë, Myslim Murrizi: Sali Berishës i do qejfi të bëjë protestë në 6 dhjetor