Home Humor Rritja e frikshme e çmimit të naftës, MEMET në rrjet: Fajin e...

Rritja e frikshme e çmimit të naftës, MEMET në rrjet: Fajin e ka Putin!

 

Rritja e çmimit të naftës është kthyer në kryefjalë në rrjetet sociale. Shqiptarët janë të habitur nga rritja drastike e çmimit, kur 2 ditë më parë sapo pësoi një rritje tjetër. Sot shqiptarët do blejnë një litër naftë ose benzinë 220-230 lekë. Në faqet e memeve në Facebook dhe Instagram, ky ndryshim që prek shumë xhepat e qytetarëve shqiptarë u përcoll me ironi dhe sarkazëm.

‘Fajin e ka Putin’, ‘ U sakatu i shkreti, hyp e zdrip nga skela’- thuhet në një meme tjetër referuar punëtorit që ndryshon shifrat. Ndërkohë që edhe kryeministri Edi Rama nuk ka shpëtuar pa u përfshirë në këto meme. Fytyra e tij e habitur është shoqëruar së bashku me rritjen e çmimit.