Home Ekonomia Rritet paundi britanik dhe franga, çfarë po ndodh me euron në treg...

Rritet paundi britanik dhe franga, çfarë po ndodh me euron në treg ditën e sotme?

Paundi britanik dhe franga zviceriane kanë shënuar një rritje në tregun valutor, ndryshe nga Dollari amerikan dhe Euro , të cilët nuk kanë ndryshuar pozicion.

Sot, më 20 janar 2023, dollari amerikan blihet me 107.1 lekë dhe shitet me 108 lekë.

Euro blihet me 116 lekë dhe shitet 116.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.8 lekë dhe shitet me 133 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116.2 lekë, ndërsa në shitje me 117.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.3 lekë dhe në shitje me 81.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

Previous articleBashkia e Durrësit i përgjigjet akuzave të Ilir Metës: Ura në Fushë Draç, Ishëm që u shemb ditën e sotme është investim i Partisë Demokratike
Next articleParashikimi i motit, 20 janar 2023