Home Sport Ronaldinho sërish probleme me ligjin…

Ronaldinho sërish probleme me ligjin…

Ish-ylli i Barcelonës dhe Seleção, Ronaldinho është sërish në telashe me ligjin. Këtë herë, pasi legjenda u shfaq në sallën e gjyqit, në lidhje me një mashtrim të dyshuar me Bitcoin, një nënlloj i monedhës elektronike “18kRonaldinho”.

Sipas akuzave, Ronaldinho i premtoi 2% fitim në ditë secilit prej blerësve të kësaj monedhe dixhitale, nëse depozitonin 30 dollarë.

Mashtrimi rezultoi në një pretendim me vlerë më shumë se 50 milionë euro. Kampioni i botës i vitit 2002 dyshohet se ka marrë pjesë me vetëdije në aksion dhe pasi nuk u paraqit në një seancë gjyqësore të mërkurën, u lëshua një urdhër për ekstradimin e tij.

Avokatët dhe braziliani pohojnë se marka përdor vetëm imazhin e tij, por pa leje paraprake. Kujtojmë se Ronaldinho ka pasur probleme me ligjin edhe më parë, duke kaluar gjashtë muaj në një burg paraguajan për hyrjen në vend me dokumente false.

Previous articleReagon shefi i IT-së në Ministrinë e Brendshme: Jam i gatshëm të përballet me akuzat, nuk kam fshirë të dhëna në sistemin TIMS
Next articlePutin urdhëroi vrasjen e Prigozhin? Kremlini: Gënjeshtër absolute