Home Sport Rëndohet gjendja shëndetësore, shtrohet me urgjencë në spital ish-presidenti i FIFA-s

Rëndohet gjendja shëndetësore, shtrohet me urgjencë në spital ish-presidenti i FIFA-s

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e ish presidentit të FIFA-s, Joseph Blatter. Sipas mediave të huaj ish presidenti po kalon momente të vështira.

Gjëndja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe së fundmi ai është shtruar në një spital në Zvicër, por gjithsesi rrezikun për jetën e ka kaluar, shkruan “Corriere dello Sport“.

Blatter kaloi para disa kohësh koronavirusin. Ai drejtoi futbollin botëror për 17 vite (1998-2015).

Ish-bankieri u shkarkua pas skandalit të pagesës prej 1.6 milionë paund ndaj presidentit të kohës të UEFA-s, Michel Platini, i cili do të shërbente si konsulent. Edhe ky i fundit dha dorëheqjen pas këtij skandali.

Blatter është ndaluar nga FIFA që të marrë pjesë në aktivitetet futbollistike për 5 vite.

Rëndohet gjendja shëndetësore, shtrohet me urgjencë në

SOURCEbulevard news
Previous articleNdodh e pazakonta nga moti i keq/ Ja si paraqitet gjendja në rrugën Sarandë-Borsh, reagon në mënyrë urgjente ARRSH
Next articlePandemia e COVID-19, Ambasada Britanike në Tiranë jep njoftimin e rëndësishëm: Nga java e ardhshme të gjithë qytetarët …