Home Politike Reme Lala u largua nga PS për shkak të tij? Flet Halit...

Reme Lala u largua nga PS për shkak të tij? Flet Halit Valteri pas lëvizjeve të papritura të ditëve të fundit

Mëngjesin e sotëm u bë publik lajmi se deputeti Halit Valteri do të kandidojë në listën e PS për zgjedhjet e 25 prillit. Gjithashtu u tha se ai do të zërë vendin e deputetes Reme Lala, e cila dy ditë më parë njoftoi dorëheqjen e saj nga gara.

Madje mendohet se arsyeja e largimit të deputetes Lala është fakti se PS pritet që në  Paskuqan në Tiranë të ketë kandidat, deputetin e opozitës se re Halit Valteri.

I kontaktuar nga Report Tv vetë Valteri ka thënë se është në pritje dhe ende nuk është konfirmuar asgjë.

SOURCEBulevard News
Previous articleRama prezanton emigrantin si kandidat për deputet: Ky emër do të jetë pjesë e skuadrës sonë!
Next articlePrinci Harry sulmon të atin: Ndihem vërtet i zhgënjyer nga babai im Charles, u soll shumë keq me gruan time