Home Sport Real Madridi ‘përkëdhel’ talentin Gyler…

Real Madridi ‘përkëdhel’ talentin Gyler…

Ishte një nga atraksionet në agimin e kësaj të hëne, por debutimi i Arda Güler do të duhet të presë. Talenti turk nuk u stërvit dje për shkak të disa shqetësimeve në këmbën e djathtë dhe Real Madridi ka vendosur të tregohet i matur me të. Nuk ka asnjë nxitim dhe aq më pak nevojë për të marrë ndonjë rrezik me nënshkrimin e ri të bardhë.

Ish-lojtari i Fenerbahçes kishte krijuar ndjenja shumë të mira në stërvitje dhe po vraponte si një nga figurat për t’u spikatur në këtë parasezon. Dukej se debutimi i tij do të vinte kundër Milanit, por Madridi preferoi të kujdesej për të, duke pasur parasysh ankesën për këmbëve. Lojtari pritet të debutojë kundër Manchester United. Diçka që tifozët madrilen tashmë e presin me padurim.

Lojtari me të vërtetë dëshironte të bënte sa më shpejt debutimin e tij në fanelën e Real Madridit, gjë të cilën e tha edhe në ditën e prezantimit të tij. Ai kishte shkurtuar pushimet dhe në çdo stërvitje linte një detaj më të mirë se ai i mëparshmi. Dukej se sot do të ishte dita kur ai do të debutonte minutat e para si lojtar i Real Madridit, por ai do të duhet të presë.

Pritet që kundër Mançesterit, Ancelotti ta llogarisë atë si anësor. Në këtë mënyrë, ai do të formojë një pjesë tjetër në sulmin merengue, i cili deri më tani nuk ka trupa të tepërt.

Previous articleÇfarë ndryshoi në Rrogozhinë? Luçiano Boçi: Zgjedhjet kanë vdekur
Next articleZhytet në lumë për tu freskuar, shqiptari mbytet në sy të gruas dhe fëmijëve