Home Politike Rama thumbon Luçiano Boçin: Artist që doli nga arkivat e Kinostudios, e...

Rama thumbon Luçiano Boçin: Artist që doli nga arkivat e Kinostudios, e dëgjoja dhe kënaqesha

Kryeministri Edi Rama është ndalur sot në qytetin e Elbasanit si pjesë e turit të falenderimeve që ka nisur pas fitores së thellë në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Gjatë fjalës së tij, Rama ka thumbuar kandidatin kundërshtar në Elbasan, Luçiano Boçin, teksa tha se e dëgjonte gjatë gjithë kohës se çfarë thoshte, mesa duket për t’u argëtuar.

“Gdhihen nga një makth dhe fillojnë e bërtasin, akuza, sepse ata nuk e dinë se çfarë rrjeti kapitali njerëzor të shtrirë në të gjithë Shqipërinë, është Partia Socaliste.

Ata nuk duan ta shohin atë që në 14 maj e panë edhe shumë, që vota e 14 majit ishte një votë që duhej vendosur me mendje, jo me zemër. Një pjesë që në 14 maj vendosi të qëndrojë në shtëpi dhe të mos e ndyjë dorën.

Menduan si patriotë, por edhe me interesin e tyre si prindër që duhet të çojnë fëmijët në kopshte dhe shkolla.

Bashkitë dhe ju që keni dalë nga vota e 14 majit, duhet të bëni çmos që njerzillikun t’ja ktheni njerëzve 100%. Unë dëgjoja atë kudo ku isha dhe kënaqesha.

I thosha Damianit, më dërgo çfarë thotë mo vlla. Ai si i dalë nga arkivat e Kinodtudios. Me okllai në dorë, si Dhori me okllai në dorë”, deklaroi Rama.

Previous articleSpartak Ngjela zbulon skenarin e SHBA-së në raport me tensionet në Veri
Next articleSnajperistët ukrainas nga më shumë se një milje eliminojnë me precizitet të paparë ushtarët rusë