Home Politike Rama takim me ambasadoren Kim në rezidencën amerikane pas arrestimit të Dakos

Rama takim me ambasadoren Kim në rezidencën amerikane pas arrestimit të Dakos

Kryeministri Rama ndodhet në takim me ambasadoren Yuri Kim në rezidencën amerikane.

Pavarësisht se takimi vjen vetëm pak orë pas arrestimi të ish-kryebashkiakut socialist Vangjush Dako, nuk dihet ende nëse kjo do të jetë temë e diskutimit mes Ramës dhe Kim.

Ambasadorja amerikane ka nisur takimet e lamtumirës me përfaqësuesit e politikës dhe medias.
Previous articleMbështetje prodhuesve të vegjël për plotësimin e standardeve në tregjet globale
Next articleZbulohen emrat e propozuar për ambasador ë Londër, Berlin, Tel Aviv e Ankara