Home Ekonomia Rama shpërndan pamje nga Eco Parku i Durrësit: Vend i transformuar

Rama shpërndan pamje nga Eco Parku i Durrësit: Vend i transformuar

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë disa pamje nga Eco Parku në Durrës.

Kreu i qeverisë thotë se ky vend tashmë është transformuar tërësisht. Ai shprehet se nga një vend depozitimi i mbetjeve është kthyer në një ambient të mbushur me gjelbërim.

“Mirëmëngjes dhe me Eco Parkun e Durrësit, tashmë i transformuar nga një vend-depozitimi i mbetjeve, në një ambient të mbushur me gjelbërim, ju uroj një të diel të paqtë”, shkruan Rama.

Për ta ilustruar, kryeministri ka shpërndarë pamje nga Porto Romano kur grumbulloheshin mbetjet dhe sot kur sipas tij gjithçka ka ndryshuar.

Previous articleU plagos mbrëmë në Elbasan, policia arreston 26-vjeçarin! Tentoi të fshehë ngjarjen: Jam dëmtuar në palestër
Next articleHelmetat e çiklizmit – argumentet pro dhe kundër vënies së tyre