Home Politike Rama publikon faturën e një emigranti shqiptar në Itali: Paguaj 629 euro...

Rama publikon faturën e një emigranti shqiptar në Itali: Paguaj 629 euro vetëm për energjinë, po na ikën truri

Kryeministri Edi Rama ka postuar faturën e energjisë elektrike dhe mesazhin e një emigranti shqiptar në Itali.

Postimi i Ramës

Ma çon një shqiptar nga Firenze (emrin e të cilit e fshiva edhe pse nuk ma kërkon), me këtë tekst:

“Zoti Kryeministër!

E kotë të luftosh në fejsbuk me ata që një e dy përmendin rrogat tona këtej. Nuk e besova kur ju dëgjova që në Shqipëri nuk e keni rritur faturën e elektricitetit. Po e verifikova dhe ju them që jam pa fjalë!

Mos u mërzisni me ata që bëjnë llogaritë e rrogave tona jashtë. Ca nuk kanë, ca nuk dinë ca jane te futur, ruani qetësinë me ta kush nuk e kupton sot do e kuptojë nesër.

Ne këtej po na ikën truri me faturat e energjisë. Italianëve edhe më keq se neve që jemi stërvitur ca andej para se të vinim.

Po ju nis faturën e famijes time mund ta tregoni publikisht. Jetojmë në një apartament aspak luksoz me qera këtu me një nga ato rrogat 1500 euro që i shkruajnë komentet sikur janë 15 mijë euro!

Kemi tre goca në shkollë. Nuk po i bie gjatë. S’dimë sa do arrimë ta kapim fundin e muajve që vijnë po vazhdoi kjo furtunë çmimesh.. Zoti ju dhëntë durim dhe forcë”

Previous articleArsyet pse u rikthye bullizmi verbal pas 6 marsit!
Next articlePse janë të veçanta vajzat e këtyre tri shenjave të horoskopit?