Home Ekonomia Rama: Lumi Gjanica, nga një vatër ndotje sot arterie e gjelbër e...

Rama: Lumi Gjanica, nga një vatër ndotje sot arterie e gjelbër e Fierit

Në lumin Gjanica është drejtë përfundimit rehabilitimi i segmentit të dytë që ishte kthyer në një grumbullim mbeturinash dhe burim përmbytjesh.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar foto nga ky kantier i cili është drejt përfundimit të transformimit urban e mjedisor të lumit Gjanicë.

Rama thekson se deri dje ishte ky lumë ishte një vatër ndotje dhe rrezik përmbytje për qytetin dhe sot është një arterie e gjelbër e zemrës së Fierit.

Ky investim i qeverisë dhe i zbatuar nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit po e shndërron qendrën e qytetit dhe lumin Gjanica.

Në kuadër të këtij investimi është punuar për shtrimin me pllaka guri dhe atyre dekorative përgjatë lumit, vendosja e ndriçimit si dhe gjelbërimi me pemë të ndryshme.

Previous articleZgjedhjet e 14 majit/ Igli Cara: Jemi përballë një bande, por opozita është e bashkuar si asnjëherë tjetër!
Next articleManovrat me pagesat, mbyllen hetimet, ja çfarë rrezikon Juve, shpëtojnë vetëm lojtarët