Home Politike Rama: Jam i gatshëm të bashkëpunoj me Bashën pas 25 prillit, por...

Rama: Jam i gatshëm të bashkëpunoj me Bashën pas 25 prillit, por me një kusht!

Kryeministri Edi Rama është shprehur i gatshëm që të bashkëpunoj pas 25 prillit me Lulzim Bashën, por me kushtin që të shkëputet nga Meta dhe Berisha.

“Pas 25 prillit jam i gatshëm të bashkëpunoj me opozitën, dhe me Bashën, por me një kusht të thjesht që të ndahet nga Meta dhe Berisha. Për të transformuar një jetw politike që është realisht që është kthyer në stres për shqiptarët. Bashkëpunim ngushtësisht si në vendet që ne duam të arrijmë dhe atyre që ne duam t’i ngjajmë, nuk flas për gjëra konkrete, se ne do kemi shumicën, por sidoqoftë në emër të shumicës unë jam shumë i gatshëm të shkoj përtej politikës së këtyre viteve dhe të angazhohem që politika e ardhshme të jetë 100% të mirëqenies shqiptare, jo te konfliktet dhe idiotësisë”, tha Rama.

SOURCEBulevard News
Previous articleUEFA konfirmon vendet që do të jenë me tifozë në EURO 2020
Next articleMaqedonia e Veriut/ Filipçe: Është ulur numri i të infektuarve me COVID-19, gjatë prillit do të arrijnë vaksina “Pfizer”