Home Politike Rama ‘hap thesin’ ditët e fundit të vitit, dalin shifrat, përfitojnë pensionistët...

Rama ‘hap thesin’ ditët e fundit të vitit, dalin shifrat, përfitojnë pensionistët dhe shtresat në nevojë nga ‘Pako e Madhe’ 8 miliardë lekë

Një lajm i mirë vjen për të gjithë pensionistët shqiptarë dhe shtresat në nevojë, të cilët do të marrin ndihmë nga shteti.

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se pensionistët do të marrin 8000 lekë (të reja) secili nga Pakoja e Madhe për të zbutur impaktin e inflacionit të luftës.

MESAZHI I RAMES
MIRËMËNGJES 😊

dhe me kënaqësinë e faktit se 695 mijë pensionistë do të marrin nga 8000Lekë (të reja) secili nga Pakoja e Madhe, ku do të kenë pjesën e tyre 1 milionë shqiptarë, që do të përfitojnë sipas kategorive deri në 20000Lekë (të reja), për të zbutur impaktin e inflacionit të luftës deri në fund të këtij dimri të vështirë për mbarë Europën, ju uroj një ditë të mbarë🙏

 

 

Previous articleShqipëria “dhuratë” Britanisë për fundvit/ Manja pakt me Dominic Raab, 50 të burgosur shqiptarë do të kthehen në janar për të vuajtur dënimin në atdhe
Next article“Kështu është kur gjyshi të rrit me raki dhe kallashnikov”, mediat greke për arrestimin e bujshëm të punonjëses së AKSH-it: Bënte jetë si gangstere