Home Politike Rama: Efektivi që rrezikon të humbasë syrin do të dërgohet në Turqi

Rama: Efektivi që rrezikon të humbasë syrin do të dërgohet në Turqi

Mbrëmjen e sotme kryeministri Rama ka shkuar në QSUT, ku pa nga afër gjendjen e një efektivi të plagogur gjatë përleshjes në protesë.

Doktoresha: Është stabilizuar. Por ka pasur një plagë të madhe syri gati i zbrazur. Plagë tepër e rëndë.

“Fola me familjarët dhe u thash për të vënë në kontakt për në Turqi. Doktoreshë. Kush nuk ka ardhur në duart tuaja dhe janë shumica dhe nuk e dinë se ca flasin e di shumë mirë që ju jeni komplet tjetër gjë ca flasin njerëzit pa lidhje. E dimë që ndërhyrja duhet për kujdes maksimal Se siç e di në Shqipëri…. Edhe për merakun e prindërve edhe për Fadilin thamë ta çojmë në Turqi. Do të çojmë atje të marrësh ndërhyrjen e nevojshme. Mund të ketë shpresë.”

Doktoresha: 80% kemi arritur ta shpëtojmë Syri ishte plotësisht i zbrazur. Unë thoja se duhet të shpëtojmë syrin Kemi arritur një rezultat t ë mirë. Arritëm të paktën të mbajmë syrin. Ai ishte konfuz dhe nuk dinte ku ishte kemi bëri një gjë të mirë.

Rama: Këto janë kosto. Pa pritur pa kujtuar i bën tjetrit atë që kurrë nuk do ja bënte në kushte normale. Mendoj që më e keqja ka kaluar.

Fadili: Kisha frikë që s’do shihja më fare. Shpresa e vetme për në Turqi nëse ka. Doktorët këtu kanë bërë maksimumin.”

SOURCEbulevard news
Previous articleVendi vakant në ‘Kushtetuese’, KED përzgjedh emrin që do të vazhdojë kandidimin
Next articleProtesta për vrasjen e Klodian Rashës, Elisa Spiropali: Ja kush po e organizon!