Home Aktualitet QSUT përgënjeshtron deputetin e Berishës: Koronarografia vijon të kryhet pa ndërprerje

QSUT përgënjeshtron deputetin e Berishës: Koronarografia vijon të kryhet pa ndërprerje

QSUT ka pergenjeshtruar deputetin e Berishes, Tritan Shehun, i cili shkruante se nuk po kryhet koronarografia. Me ane te nje reagimi QSUT sqaron:

“Sigurojmë qytetarët që QSUT vijon të kryej procedurat hemodinamike ( koronarografitë) pa ndërprerje, duke dhënë shërbim pacienteve me përgjegjësi dhe profesionalizëm.

Çdo përpjekje për të hedhur baltë mbi punën e palodhur të trupës mjekësore për aresye politike, është e papranueshme.

Sigurojme qytetaret se do te vijojme te sherbejme me perkushtim dhe profesionalizem.”

Previous articleMercenarët serbë stërviten në Donbas me Wagnerin rus
Next article“Duam autonomi”, Media ndërkombëtare shkruan për serbët e Kosovës: Refuzojnë diplomacinë perëndimore