Home Kosova Qeveria e Kosovës miraton projektligjin për produktet medicinale

Qeveria e Kosovës miraton projektligjin për produktet medicinale

Qeveria e Kosovës ka miratuar Projektligjin që rregullon çmimet e produkteve medicinale.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se ky projektligj është shumë i rëndësishëm për qytetarët.

Në mbledhjen e ekzekutivit të mërkurën, Vitia theksoi se tash e tutje çmimet e barnave do të jenë të njëjta në çdo barnatore dhe do të ketë nivelizim të çmimit të tyre.

Previous articleVIDEO/ “Partneri më tha që është ndyrësirë”, Jori Delli zbulon si e ka ngacmuar Kristiano Ronaldo: Më preku flokët dhe më tha…
Next article“Nuk do ta harroj kurrë”/ Luizi ngacmon Jorin: Pse nuk më shpëtove? Më le në nominim me ujqërit…