Home Bota Qeni ‘merr në qafë’ shqiptaren në Itali, i gjejnë 350 mijë euro...

Qeni ‘merr në qafë’ shqiptaren në Itali, i gjejnë 350 mijë euro kokainë në makinë

Karabinierët e Vipiteno-s arrestuan një grua shqiptare që sapo kishte hyrë në kufirin e Brenerit me 10 kilogramë kokainë. Droga do të kishte një vlerë tregu mbi 350 mijë euro. Kontrollet ushtarake u shkaktuan në pengesën e autostradës Vipiteno. Gruaja, me banim në Toskanë, sapo kishte kaluar kufirin në drejtim të jugut kur u ndalua në një pikë kontrolli të zakonshme, të ngritur gjithashtu me ndihmën e një njësie qensh kundër drogës nga Laives Nucleus.

Kanë qenë qentë Chip dhe Heni që kanë denoncuar mjetin, të stërvitur për të përdorur hundën për të gjetur drogë. Domosdoshmërisht pasoi një kërkim më i thelluar në mjet, në pikat e karrocerisë të raportuara nga dy qentë. Dhe pikërisht në parafangat e përparme të makinës u gjet lënda mahnitëse, e ndarë në 10 bukë, e vendosur brenda një zgavër në karrocën.

Më pas gruaja u arrestua me akuzën e posedimit të një sasie të madhe droge për qëllime shpërndarjeje droge. Tashmë mbetet për t’u kuptuar se kujt i drejtohej ngarkesa, nisur nga sasia e konsiderueshme e drogës së gjetur.  Është kërkuar një seancë për të vërtetuar arrestimin. Gjyqtari vuri në dukje, duke rregulluar masën e paraburgimit në burg, në institutin e grave të Trentos.

Previous articleKërkesa për përjashtimin e deputetëve të PD-së nga Kuvendi, Baçi: Fjalën do ta themi në shesh, nuk do t’iu lëmë të qetë
Next articleFotot/ Qyteti i Venecias përfshihet nga zbatica, niveli i ujit shkon deri në…