Home Bota “Putini si Santa Claus”? Ukraina nxjerr videon, Presidenti rus kthen librat në...

“Putini si Santa Claus”? Ukraina nxjerr videon, Presidenti rus kthen librat në lodra

Një këshilltar i ministrit të Punëve të Brendshme të Ukrainës ka postuar një video të asaj që ai pretendon se është “propagandë ruse”, ku shfaqet Vladimir Putin i veshur si Santa Claus.

Në video, një djalë i ri shfaqet duke u përgatitur për ditën e Krishtlindjes duke vizatuar një foto dhe duke e vendosur brenda një çorape.

Ai gjithashtu tregon disa libra në një raft, me një që duket se ka të bëjë me të drejtat e LGBTQ+ dhe një tjetër me titull “Straight Into Gay”, së bashku me një foto të dy burrave, të etiketuar “prindi një dhe prindi dy”.

Një Santa Claus, i cili duket se është presidenti rus, shfaqet më pas dhe shihet duke u rrotulluar nëpër shtëpi.

 

 

Një foto e të njëjtit raft shfaqet përsëri, por këtë herë fotografia është e një gruaje dhe një burri dhe librat dukej se ishin zëvendësuar me një çantë të madhe lodrash.

Babai i dyshimtë i Krishtlindjes shihet më pas duke buzëqeshur dhe duke i shkelur syrin kamerës.
“Propaganda ruse bëri një video të Putinit si Santa Claus”, shkroi Anton Gerashchenko.

Sky News nuk ka qenë në gjendje të verifikojë në mënyrë të pavarur këtë video.

Previous articleProfesor Ilir Ohri, Ikja zgjedh gjithmonë më të mirët!
Next articleDëshmitë tronditëse nga Këneta e Maliqit: Të burgosurin Sezai Garo nga Korça, si dënim e futën në koliben e derrit të komandantit Tasi Marko dhe pas tre ditësh…