Home Bota ‘Putin do të vdesë së shpejti’, deklarata e fortë e shefit të...

‘Putin do të vdesë së shpejti’, deklarata e fortë e shefit të inteligjencës së Kievit

Skenari se ‘Putin është i sëmurë’ është shumë i pranishëm edhe ndër figurat e rëndësishme. Besimin se ai vuan nga kanceri dhe se do të vdesë shumë shpejt, e shprehu edhe kreu i shërbimeve sekrete të ushtrisë ukrainase, Kirlo Budanov, për rrjetin amerikan ABC, duke cituar “burime pranë presidentit Putin”.

Në të njëjtën kohë, kreu i shërbimeve të inteligjencës vazhdoi me pranimin indirekt, por jo të qartë, se Ukraina është e lidhur me sulmet ndaj bazave ajrore ruse brenda territorit të Rusisë. Kreu i shërbimeve sekrete të ushtrisë ukrainase pret sulme të reja në thellësi të territorit rus, por nuk pranoi përfshirjen e Ukrainës në to.

Gjatë intervistës ai u pyet për sulmet e bazës ajrore (të paktën tre sulme të ngjashme u kryen në dhjetor, i fundit më 26 dhjetor), por ai tha (duke folur në anglisht) se nuk mund t’i përgjigjej kësaj pyetjeje deri pas përfundimit të luftës.

Previous articleAksidenti tragjik në Bulqizë/ Eksperti Hoxha: ‘Benz’-i 40-vjeçar që u nda në mes ishte i kalbur! Shoferët të mos bëhen trima, të ecin në krahun e djathtë
Next articleZyrtare/ Flamurtari merr ish-mesfushorin e Superligës, Kukësi largon 31-vjeçarin