Home Sport Puthi sportisten në fushën e gjelbër/ Pas shkarkimit nga UEFA, gjykata merr...

Puthi sportisten në fushën e gjelbër/ Pas shkarkimit nga UEFA, gjykata merr vendimin drastik ndaj Rubiales

Dëgjimi i gjyqtarit Francisco de Jorge për Luis Rubiales ishte shumë i shpejtë.

Ish-presidenti i Federatës së Futbollit të Spanjës mohoi të gjitha akuzat dhe pak më pas Ministria Publike spanjolle dekretoi masa paraprake.

Prej ditës së sotme Luis Rubiales është ndaluar t’i afrohet futbollistes Jenni Hermoso në një rreze prej 500 metrash dhe të mos ketë kontakt me viktimën deri në përfundimin e hetimeve.

Previous articleI dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e dy vëllezërve në vitin 2012, arrestohet 48-vjeçari i shumëkërkuar
Next articleVizitoi Rusinë dhe mbështeti Putinin, Ukraina merr vendimin drastik ndaj Kim Jong Un