Home Sport PSG në avantazh, por Guardiola dhe Man.City nuk heqin dorë nga Messi!

PSG në avantazh, por Guardiola dhe Man.City nuk heqin dorë nga Messi!

Paris Saint Germain për momentin qëndron në pole-position për të firmosur me Lionel Messin dhe lajmet që qarkullojnë rreth transferimit të mundshëm të yllit argjentinas në Francë, i kanë bërë më të besuesueshme deklaratat e vetë futbollistëve të PSG-së si Di Maria, Neymar apo edhe sëfundmi Verrati.

Gjithsesi Pep Guardiola dhe Manchester City nuk dorëzohen në garën për të firmosur me yllin argjentinas dhe do të bëjnë çdo përpjekje për të bindur Messin të zgjedhë Premier Leaguen.

Sipas ESPN, Guardiola po u bën presion drejtuesve të Manchester City-t për të transferuar 6-herë fituesin e Topit të Artë në Etihad Stadium.

SOURCEBulevard News
Previous articlePersekutimi shtetëror i Musine Kokalarit sipas dokumentave
Next articleSkandali i korrupsionit te ‘Shefqet Ndroqi’, flet shefi i Urgjencës Kombëtare: Ka edhe mjekë që përfitojnë përmes…