Home LifeStyle Protesta për Klodian Rashën, reagon Jonida Maliqi: Përse të sillemi si huliganë,...

Protesta për Klodian Rashën, reagon Jonida Maliqi: Përse të sillemi si huliganë, si kafshë në vend që të protestojmë paqësisht

Këngëtarja, Jonida Maliqi ka reaguar pas protestës për vrasjen e Klodian Rashës, nga efektivi i policisë. Në një postim në InstaStory, këngëtarja shkruan se “ajo që i ndodhi 25-vjeçarit është e tmerrshme”, ndërsa theksoi se duhej protestuar paqësisht dhe jo duke u sjellë si kafshë dhe huliganë.

“Ishte e tmerrshme ajo që i ndodhi Klodianit dhe jam e sigurt që drejtësi do të ketë, por përse të sillemi si huliganë në vend që të protestojmë paqësisht. Të djegim, shkatërrojmë, të sillemi si kafshë. Kjo nuk është zgjidhje e problemit, kjo është injorancë,”- shkruan Jonida Maliqi.

SOURCEBulevard News
Previous articleVrasja e 25-vjeçarit Klodian Rasha/ Kryeministri Rama viziton familjen e viktimës
Next articleVrau 25-vjeçarin Klodian Rasha, shtyhet për nesër masa e sigurisë për efektivin e ‘Shqiponjave’