Home Kronika Protesta para Parlamentit/ 700 efektivë policie në gatishmëri, shtohen masat e sigurisë...

Protesta para Parlamentit/ 700 efektivë policie në gatishmëri, shtohen masat e sigurisë në zonë. Ja si do të vendosen Shqiponjat, FNSH dhe RENEA

Policia e Shtetit ka marrë masa për protestën e paralajmëruar sot nga opozita para Parlamentit. Rreth 700 efektivë policie në gatishmëri për protestën e opozitës para Parlamentit në orën 10:00. Gjithë perimetri i godinës së seancave plenare do të jetë i rrethuar me uniforma blu, ndërsa në të gjithë zonën janë shtuar masat e sigurisë.

Në vijën e parë do të qëndrojnë forcat e rendit dhe të njësisë “Shqiponja”, ndërsa ato të Ndërhyrjes së Shpejtë dhe RENEA do të jenë të dislokuara në pjesën e anësore të parlamentit. Ndërsa efektivë të Gardës janë dislokuar në pjesën anësore nga krahu i “Pedonales” nga pritet të bëhet edhe hyrja e deputetëve.

Policia do marrë masa edhe për bllokimin e rrugëve, ku rreth orës 09:30 do të ketë kufizime të qarkullimit në rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” dhe kryqëzimi i rrugës së Elbasanit.

Previous article“Nisma 17+1” e Kinës, Rama: Shqipëria sheh ‘zero’ përfitime por nuk do tërhiqemi
Next articleParashikimi i frikshëm për Stambollin: Brenda shtatë viteve do të ketë një tërmet me magnitudë mbi 7 ballë