Home Politike Primaret e Berishës/ Dalin fituesit e bashkive të mbetura, kush janë kandidatët...

Primaret e Berishës/ Dalin fituesit e bashkive të mbetura, kush janë kandidatët e “Rithemelimit” për 14 majin

Kryetarja e KOKOE, Albana Vokshi ka deklaruar nga selia e Partisë Demokratike cilët janë fituesit e Primareve në bashkitë e mbetura të vendit:

Fituesit për bashkitë e mbetura
Kurbin- Behar Haxhiu
Lezhë- Pashkë Gjoni
Klos- Bedri Hoxha
Durrës- Igli Cara
Shijak- Rezart Tusha
Bulqizë-Dëfrim Fiku
Tropojë-Besnik Dushaj
Has- Miftar Dauti
Elbasan- Luçiano Boçi
Cërrik-Servet Duzha
Kukës- Admir Sinamati
Kavajë-Finsik Qose
Kamëz-Arjan Hoxha
Devoll-Evis Hajdërlli
Korçë- Ledina Alolli
Kolonjë- Ethem Lumani
Kuçovë-Lefter Maliqi
Poliçan- Behar Xhaferraj
Lushnje- Eduart Sharka
Përmet- Edmond Komina
Tepelenë-Baftjar Imeri
Gjirokastër- Dorian Lani
Këlcyrë-Arjan Kasaj
Vlorë-Hysni Sharra
Konispol- Fatmir Shero
Delvinë- Ilir Mehmeti
Mallakastër-Resmi Shanaj
Roskovec-Edit Hazizaj
Divjakë-Aurel Malkaj
Libohovë- Adil Xhelili

Previous articleKarburanti, materialet dhe krahu i punës po rrisin koston e ndërtimit
Next articleQeveria kërkon “pavarësinë” nga Kuvendi sa herë do të marrë borxh