Home Politike Primaret/ Alimehmeti: Fokusi im transparenca! Na duhen votat e të gjithëve për...

Primaret/ Alimehmeti: Fokusi im transparenca! Na duhen votat e të gjithëve për të arritur në 14 maj

Mjeku Ilir Alimehemeti ka shpalosur sot platformën e tij para demokratëve të njësive 1 dhe 2 në Tiranë. Gjatë fjalës së tij ai e vuri theksin tek transparenca e investimeve që do të bëjë bashkia teksa premtoj se nëse merr besimin e qytetarëve të Tiranës ai që ditën e parë do të ftojë Kontrolln e Lartë të Shtetit dhe auditin që të verifikojë të gjitha shpenzimet e bashkisë. Alimehemti u ndal dhe tek situata në PD në mënyrë indirekte teksa u shpreh se për të arritur në 14 maj duhen votat e të gjithë demokratëve dhe qytetarëve jashtë PD, si shoqëria civile dhe jo vetëm.

Ilir AlihmehemetiPa bashkim pa vota të bashkuara ne nuk arrijmë dot në 14 maj, na duhen të gjitha votat tona, na duhet të kemi dhe vota të majta për Tiranën. Detuyra jua është të gjëeni se cila nga këta figura e arrin këtë. Vendosni për vetën tuaj dhe familjen tuaj.  Vetëm pasii të fitohet 14 maji diskutohet plaforma. E para që ata kanë më shumë frikë transparenca, unë ftoj që ditën e parë KLSH auditin të shohin qa ka aty. Dua të ju kujtoj fushatën e para 15 viteve të të ndjerit Sokol Ollashi  ku propozoi dhe do ta gjallëroj këtë, një mekazëm midis përgjegjësive dhe kontrubutin. Tirana nuk është e pushtuesit është e jona.

 

Previous articleDilte nga banesa vetëm për të blerë ushqim, rrëfehet i riu shqiptar që u kap në ‘shtëpinë e barit’ në Britani: Do paguaja kurimin e babait
Next articlePrimaret e Tiranës, Julian Deda shpreh shqetësimin: Jemi shumë të stresuar. Veliaj, pedofil politik. Do e fitojmë me patjetër Bashkinë