Home Aktualitet Presidentit turk Erdogan mbërrin në Rinas, pritet nga Rama

Presidentit turk Erdogan mbërrin në Rinas, pritet nga Rama

Avioni i Presidentit turk Erdogan ka mbërritur në Aeroportin e Rinasit. Avioni është ulur rreth orës 09:12 në Rinas, ndërsa kryeministri Rama ishte duke e pritur Presidentin turk.

Në orën 09:30 do të zhvillohet ceremonia zyrtare e pritjes dhe më pas Erdogan do të niset drejt Laçit ku do të inaugurojë shtëpitë e rindërtuara nga tërmeti me financim të qeverisë turke.