Home Sport Presidenti i federatës spanjole të futbollit, puth në buzë lojtaren e kombëtare...

Presidenti i federatës spanjole të futbollit, puth në buzë lojtaren e kombëtare së tij! – Video

Kombëtarja spanjolle e futbollit për femra ka pak orë që është kampione e re e botës!

Skuadra iberike mundi 1-0 kampionët e Europës Anglinë në finalen e zhvilluar në Australi dhe kështu bën të njëjtën gjë që bën meshkujt në vitin 2010, duke u ngjitur kështu në majën e botës.

 

Lojtarët e kombëtares spanjolle e festuan titullin si… të çmendura, por presidenti i federatës e teproi. Luis Rubiales iku në podium në momentin e dhënies së çmimit.

Kur pa Jenny Hermoso, një nga lojtaret më të mëdha të skuadrës, e përqafoi dhe e puthi në buzë! Lojtarja u befasua dhe deklaroi: “Uh…po, nuk më pëlqeu”. Pranë presidentit të federatës ishte mbretëresha e Spanjës Letizia, por kjo nuk e pengoi atë të puthte në buzë lojtaren dhe të bënte bujë në Spanjë.

Lidhja me Poutejas 
Hermoso është një lojtare e njohur në Spanjë. Ajo ka lindur në vitin 1990 dhe ka luajtur ndër të tjera për Barcelonën, Paris Saint-Germain dhe Atletico Madrid.

Previous articleTMERR në Valencia/ Notari sulmohet nga peshkaqeni blu, veprimi HEROIK, pasi pa gjakun u fut në det për të mos alarmuar njerëzit
Next articleTeherani paralajmëron Suedinë dhe Danimarkën për përdhosjen e Kuranit: Një formë lufte kundër botës islame