Home Politike Porti i ri i Durrësit, Spiropali-Berishës: Ju mendoni kush merr 20% dhe...

Porti i ri i Durrësit, Spiropali-Berishës: Ju mendoni kush merr 20% dhe “ah sikur të ishim ne”

Akuzave të Sali Berishes për projektin e Portit të ri të Durrësit, u është përgjigjur në Kuvend ministrja e shtetit Elisa Spiropali. Spiropali i tha kryedemokratit se opozita nuk mund të shohë asgjë të mirë në projektin e ri për portin pasi “po e vlerëson me mendësinë e vjedhësit.”

“Duke bërë këto pyetje s’ke si të mendosh për projektin, se mendon ah sikur të isha unë. Janë të vetmet pyetje që ju do të donit të bëni në këtë seancë, por i maskoni me pyetje të tjera teknike që kanë marrë përgjigje prej ditësh. Kush do ta marrë përqindjen e Success Fee, ku do të shkojnë ato para, kush e ka 20 për qindëshin, në cilin bllok do të shënohen?”

Previous articleAksioni në Fier/ Thasët me pleh që dyshohet se fshihet droga, gazetari zbulon detaje nga vendngjarja: U gjetën në banesën e ish-zyrtarit, disa kamionë…
Next article‘Lamtumirë’ dielli, vjen kthesa drastike e motit: Vendi do pushtohet nga bora dhe shiu, ja zonat që preken