Home Bota Policia sekuestron sasi rekorde kokaine në Itali

Policia sekuestron sasi rekorde kokaine në Itali

Autoritetet policore kanë kryer bastisjen më të madhe të drogës në territorin italian në brigjet jugore të Sicilisë, ka bërë të ditur policia italiane të premten.

Policia kufitare e Guardia di Finanza ka njoftuar në një deklaratë se autoritetet filluan ta monitoronin një anije të dyshimtë që po mbante një pozicion jashtë ujërave territoriale italiane në Ngushticën e Sicilisë.

Policia kishte siguruar imazhe të pakove të shumta në kuvertën e anijes, të cilat më pas u hodhën në det për t’u mbledhur nga një varkë peshkimi në pritje.

Policia kufitare italiane e ka sekuestruar varkën e peshkimit dhe gjeti gjithsej 5.3 tonë kokainë, me vlerë rreth 850 milionë euro. Në bastisje u arrestuan pesë persona.

Previous articleDumani i SPAK-ut, histori për shqiptarët dhe sëpatë për mëkatarët
Next articleDuke qëlluar me pistoletë/ Çfarë po ndodh me Jorin: Ish-banorja e BBVIP publikon videon e pazakontë