Home Kronika Policia në vendngjarje/ Aksident “ndërkombëtar” në Himarë, përplasen një angleze me një...

Policia në vendngjarje/ Aksident “ndërkombëtar” në Himarë, përplasen një angleze me një austriak

Një tjetër aksident është shënuar në Himarë. Një automjet tip “Volkswagen” me drejtuese një angleze 44 vjeçare është përplasur me një motor, me drejtues një turist austriak, 31 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Llaman”. Si pasojë, është dëmtuar në këmbë pasagjerja në motor, një turiste 27 vjeçare nga Franca, e cila ndodhet jashtë rrezikut në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave, përcaktimin e saktë të shkakut të përplasjes dhe për dokumentimin ligjor të këtij rasti.

Previous articleNëna nuk e do peng shpirtin tim?!
Next articleItali/ I hodhi benzinë dhe i vuri flakën një gruaje pas sherrit, arrestohet 53-vjeçari