Home Europa Policia britanike vihet në kërkim të 28-vjeçarit shqiptar, asnjë gjurmë prej tij...

Policia britanike vihet në kërkim të 28-vjeçarit shqiptar, asnjë gjurmë prej tij prej 1 viti

Policia angleze është vendosur në kërkim të një 28-vjeçari i kërkohet për sërë veprash penale. Sipas mediave britanike. shqiptari kërkohet për përndjekje dhe ngacmime, ndërsa mendohet se fshihet në zonën e Leicestershire.

Shqiptari i identifikuar si Klevis Xhelaj është në kërkim nga Policia e South Yorkshire në lidhje me një sërë krimesh të kryera nga qershori 2021 deri në mars të këtij viti. Megjithatë, pavarësisht hetimeve të gjera, detektivët ende nuk e kanë gjetur 28-vjeçarin.

Sipas Policisë, shqiptari i shumëkërkuar është truphollë, ka flokë kafe të errët si dhe tatuazhe në gjoks.