Home Sport Pochettino nuk i beson Brojës, kërkon me ngulm talentin e City-it

Pochettino nuk i beson Brojës, kërkon me ngulm talentin e City-it

Chelsea synon t’i rrëmbejë Manchester City-it, Cole Palmer.

Lojtari i talentuar që ka spikatur gjatë këtij fillim sezoni në sfidat ku është aktivizuar, në Superkupën e Europës dhe në atë të Anglisë, ndiqet me shumë interes nga Blutë e Londrës.

Sipas Telegraph, trajneri Mauricio Pochettino ka kërkuar nga drejtuesit transferimin e talentit anglez, i cili zhvilloi 25 ndeshje sezonin e kaluar te City, por tashmë duket se do të ketë më shumë hapësira.

Ky nuk është aspak lajm i mirë për Brojën, që duket se i ngushtohet hapësirat te Blutë e Londrës nën drejtimin e Pochettinos.

Previous articleRama pret zyrtarin amerikan me një shalqi pas dere, ja shpjegimi që i jep Erion Braçe
Next articlePavard mbrojtësi i katërt më i shtrenjtë te Interi