Home Aktualitet Pikë e re kufitare mes Shqipërisë dhe Kosovës, çuçi takon homologun në...

Pikë e re kufitare mes Shqipërisë dhe Kosovës, çuçi takon homologun në Kosovë

 

 

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi takoi në Kosovë homologun e tij Xhelal Sveçla. Pas përfundimit të takimit, Çuçi konfirmoi lehtësimin e lëvizjeve në të dy anët e kufirit Shqipëri-Kosovë.

Shtimi i pikës kufitare të Shishtavecit, aplikime online dhe leje qëndrimi unike janë risitë për sa i përket kalimit mes Shqipërisë dhe Kosovës. çuçi konfirmoi dëshirën e krijimit të një fronti të përbashkët policer Shqipëri-Kosovë kundër krimit të organizuar.

Vetë ministri i Brendshëm Çuçi zbulon detajet e takimit në rrjetet sociale

POSTIMI I BLEDI ÇUÇIT