Home Politike Petrit Vasili: Hapja e kutive te Beratit i nxjerr bojën totalisht masakrës...

Petrit Vasili: Hapja e kutive te Beratit i nxjerr bojën totalisht masakrës zgjedhore të 25 prillit

Nëpërmjet një shënimi në facebook numri 2 i LSI Petrit Vasili ka hedhur akuza në lidhje me votimin e shumëfishtë në qytetin e Beratit. Vasili shkruan se 19 persona kanë votuar 53 herë.
Postimi:
“Dhjetra raste te votimit te shumefishte!
19 persona kane votuar 53 here kjo eshte konstatuar vetem ne disa kuti te hapura te Beratit. Skandal, KQZ fut duart ne kutite e materialeve zgjedhore. Fut nga jashte materiale qe nuk jane ne kutine e materiale zgjedhore.
Raporti PEI i konfirmuar edhe nga numeruesit socialiste, dhe nga hapja e sotme e kutive, qe nuk ndodhet ne kutite e materialeve zgjedhore, eshte futur dorazi nga jashte nga ana e administrates se KQZ duke kompromentuar te gjithe procesin
Ne kutite e materialeve qe u hapen nga vete KQZ, shenohet qarte qe mungojne raporti dhe kuponat PEI, nderkohe, nga persona te KQZ jane futur ne listen e materialeve dokumente te cilat nuk ndodheshin ne kuti duke shkaterruar totalisht procesin!
Masakren zgjedhore nuk e mbulon dot më askush.
Denoncimi dhe çmontimi i masakres zgjedhore mafioze mision i shenjte dhe pa kthim!”
SOURCEBulevard News
Previous articleKoronavirusi drejt zhdukjes/ Vjen lajmi i mirë nga spitali Infektiv
Next articleBE i kërkon Rusisë të shfuqizojë Ligjin për agjentët e huaj