Home Politike Petrit Vasili: Esat Pasha, Edi Rama dhe tradhëtia ne mes!

Petrit Vasili: Esat Pasha, Edi Rama dhe tradhëtia ne mes!

Numri dy i LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook, ka krahasuar kryeminstrin Rama me Esat Pashën, duke e akuzuar se është i gatshëm t’i falië parusitë nënujore.
Postimi i Petrit Vasilit:
Esat Pasha, Edi Rama dhe tradhetia ne mes!
Rishfaqja e nje Esat Pashe ne shekullin e 21 eshte patjeter lajm i keq per shqiptaret.
Por nuk eshte nje lajm i frikshem.
Edi Rama apo kopja e ç’ngjyrosur e Esat Pashes ngjan me te parin vetem nga pasioni i çfrenuar per tradhetine.
Ky Esatuci i ri qe nuk se çfare t’i beje tokes i eshte versulur detit.
Pasurite nenujore te Shqiperise jane te gatshem t’i falin dhe t’i kthejne ne pasuri private,ne llogari of shoresh etj.
Shqiperia ka qene shume e dobet, e percare dhe pa perkrahje ne koherat e Esat Pashes e megjithate e gjeti nje Avni Rustem, qe foli ne emer te gjithe shqiptareve.
Ndaj Esatuci i ri sot nuk tremb njeri, sepse sido qe te jete ka gjithmone nje Avni Rustem sypafjetur.
SOURCEbulevard news
Previous articleKarantina iku, por paskemi qenë mirë kur ishim keq
Next articleI pavdekshëm dhe i harruar