Home LifeStyle Pesë arsye se pse kafeja në mëngjes mund të jetë më e...

Pesë arsye se pse kafeja në mëngjes mund të jetë më e mirë se çaji

Kafeja dhe çaji janë dy nga pijet më të konsumuara në mbarë botën. Megjithatë, në mëngjes, njerëzit zakonisht zgjedhin një filxhan kafe në vend të çajit. Edhe pse kjo mund të tregojë disa preferenca, zgjedhja e kafesë si fillimi zyrtar i ditës mund të mos jetë aq e rastësishme sa mendoni.

Previous articleKursi i këmbimit për ditën e sotme, Franga zvicerane lë pas euron, edhe paundi në rënie
Next articleMinistri i jashtëm grek sot në Kosovë, takim ‘kokë më kokë’ me Osmanin, ja çfarë pritet të diskutohet