Home Bota Përmbyset autobusi me alpinistë, të paktën 10 viktima

Përmbyset autobusi me alpinistë, të paktën 10 viktima

Një aksident i rëndë u regjistrua mëngjesin e së dielë në Iran, ku një minibus që transportonte një grup alpinistësh drejt Azerbajxhanit perëndimor u përmbys.

Dhjetë nga turistët në bord vdiqën dhe tetë u plagosën, teksa dy prej të cilëve u shtruan në terapi intensive.

Minibusi ishte nisur nga Tabriz, qyteti më i madh në veriperëndim të Iranit, në një lartësi prej 1351 metrash, drejt një prej fshatrave turistikë të Warzghan që ndodhet rreth 60 kilometra larg, kur u përmbys.

Previous articleQindra vullnetarë bëhen bashkë për të kërkuar përbindëshin misterioz të Skocisë
Next articleSi u konfiskua një nga bibliotekat më të vjetra dhe më të pasura të Shqipërisë: Biblioteka e Tabakëve në Shkodër