Home Kosova Përfundojnë tensionet në veri të Kosovës, largohet edhe kamioni i fundit që...

Përfundojnë tensionet në veri të Kosovës, largohet edhe kamioni i fundit që qëndroi si barrikadë në Ruedare

Kamioni i fundit që ishte vendosur si barrikadë në Rudare të Kosovës është hequr. Në fotografitë e publikuara nga Gazeta Express, shihet momenti kur nga rruga largohet edhe kamioni i fundit që kishte qëndruar për më shumë se dy javë në barrikadë.

Barrikada sot gjatë ditës është larguar edhe në anën e Serbisë dhe ka rezultuar me rikthimin në punë të pikës kufitare në Merdare.

Previous articleNjë bisedë imagjinare me Ben Blushin rreth Zotit
Next articleSonila Meço: Shajeni me ç’i përmban pragu, atë që po iu përzë nga Shqipëria