Home Bota Përfshihet nga zjarri hoteli me refugjatë ukrainas në Angli

Përfshihet nga zjarri hoteli me refugjatë ukrainas në Angli

Pamjet ajrore tregojnë shkallën e një zjarri që ka djegur një hotel historik që strehoi rreth 30 persona, përfshirë refugjatë ukrainas. Inn Angel në Midhurst u dogj në orët e hershme të mëngjesit me flakët që shpërthyen në çati dhe u përhapën në pjesën tjetër të ndërtesës.

Zjarri, i cili duket se ka nisur në një ndërtesë fqinje, po merret ende nga shërbimet zjarrfikëse me 14 zjarrfikëse të pranishëm. Pamjet me dron nga vendi i zjarrit tregojnë flakët që shpërthejnë në anën e majtë të ndërtesës, si dhe një pjesë të një prone ngjitur me hotelin.

Zjarrfikësit përdorën një platformë ajrore për të shuar zjarrin nga një lartësi, si dhe avionë uji nga rruga North në Midhurst. Banorët që ishin dëshmitarë të zjarrit thanë se hoteli, i cili është rreth 400 vjeç, kishte qenë shtëpia e një numri emigrantësh ukrainas që ishin vendosur në Midhurst.

Hilton Holloway, i cili jeton përballë hotelit, tha: Kishte një numër refugjatësh ukrainas në hotel, i cili kishte rreth 15 dhoma. Unë fola me një grua të re që dukej relativisht e qetë.

Previous articleNdarja nga jeta e babait të Saimir Tahirit, ish-ministri 48 orë liri për t’i dhënë lamtumirën e fundit të atit
Next articleCelibashi për zgjedhjet e 14 majit: Kandidatët të jenë pa rekorde kriminale, rrezikohet korrupsion