Home Kuriozitete Përdoruesit e Instagramit tani mund të komentojnë postimet me GIF

Përdoruesit e Instagramit tani mund të komentojnë postimet me GIF

Më në fund, mund t’u përgjigjeni postimeve në Instagram me GIF.

Sipas mediave të huaja, ka qenë kreu i kompanisë Adam Mosseri ai që njoftoi shtimin e funksionit në bisedën e tij të fundit në kanalet Instagram me CEO të Meta, Mark Zuckerberg.

Zuckerberg gjithashtu pyeti njerëzit në kanal se çfarë lloj funksionesh duan të shohin më pas.

Në një njoftim të veçantë, kompania tha se do të nxjerrë në treg funksionin e dhuratave në Instagram për krijuesit që japin bakshish në Indi në javët e ardhshme.

Muajin e kaluar, Instagram solli mjete redaktimi për videoklipe, audio, dhe jo vetëm.

Previous articleVuçiç: Bëni çfarë të doni, nuk do ketë Kosovë të pavarur
Next articleDisiplina me dorë të hekurt ndaj ngjarjeve të derbit, gjoba me gjashtë shifra për kryeqytetasit