Home Kuriozitete Për ta koha s’ka rëndësi… tre shenjat e Horoskopit që duan të...

Për ta koha s’ka rëndësi… tre shenjat e Horoskopit që duan të dëgjojnë gjithmonë komplimente

Janë disa shenja të Horoskopit që i shmangen komplimenteve dhe nuk ndihen rehat sa herë që dikush i komplimenton.

Megjithatë, ka të tjerë që me të vërtetë jetojnë për t’u komplimentuar dhe vazhdimisht kërkojnë vëmendje. Ata përpiqen të jenë në qendër të vëmendjes dhe shpesh bëjnë gjëra vetëm për të dëgjuar një fjalë të mirë. Vetëbesimi i tyre ngrihet në qiell dhe shoqëria e tyre është rritur në maksimum.

Sipas yjeve dhe planetëve, janë tre që duan të dëgjojnë komplimente.

Peshqit

Peshqit janë shenja që përgjithësisht janë mjaft të pasigurt dhe ndaj kërkojnë vazhdimisht një fjalë të mirë nga ata që i rrethojnë. Ata nuk janë të vetëkënaqur, thjesht kanë nevojë të dëgjojnë komplimente për t’u ndjerë mirë me veten e tyre, pasi në thelb kjo është një shenjë për ta se gjithçka po shkon mirë në jetën e tyre. Në këtë mënyrë ata ndihen të pranuar dhe “të dobishëm” dhe pasiguritë dhe frika e tyre lihen mënjanë.

Luani

Luanët janë shenja që duan kompliment dhe duan të jenë në qendër të vëmendjes, ndaj bëjnë gjithçka që kanë për të marrë një koment të mirë. Në veçanti, ata rrallë pranojnë kritika negative dhe çdo herë reagojnë dhe nuk pranojnë mendimin e të tjerëve. Në ndryshim nga kritikat e mira që i dëgjojnë me vëmendje dhe përkushtim të plotë. Ata gjithsesi kanë shumë besim, por kurrë nuk mjafton dhe gjithmonë duan të dëgjojnë diçka më shumë.

Akrepi

Akrepat janë shenja shumë të zjarrta që e duan veten dhe kanë shumë vetëbesim. Megjithatë, ata duan të ndihen të pëlqyer nga ata që i rrethojnë dhe të bëjnë gjithçka që munden për të marrë një koment të mirë për sjelljen, karakterin apo pamjen e tyre.

Previous articlePolicia malazeze dhunoi këshilltarin e Ilir Metës, gazetari jep detajet për ngjarjen
Next articleI foli me ironi, Luizi nuk ia përton Deas: Do jesh në shtëpi duke e parë nga divani BB VIP kur të…