Home Politike PD me dy seli, zbulohet godina ku do të qëndrojë grupi i...

PD me dy seli, zbulohet godina ku do të qëndrojë grupi i Alibeajt

Partia Demokratike duket se do të ketë dy seli.

Pas vendimit të Apelit, i cili në një farë mënyrë i dha vulën Alibeajt, ky i fundit bashkë me grupin e deputetëve të tij, kanë zgjedhur të marrin ambiente të reja zyrash për të shmangur një përplasje me Berishën.

Nga foto e siguruar shihet që në hyrje është vendosur dhe logoja dhe emri i Partisë Demokratike, çka të jep idenë se tani ka dy seli.

Mësohet se selia e grupit të Alibeajt ndodhet pranë kryesisë së Kuvendit.

 

 

Kujtojmë se KQZ ka regjistruar si PD zyrtare në zgjedhjet e 14 majit, atë të drejtuar nga kryetari i komanduar Enklejd Alibeaj, ndërsa grupimi i Berishës do të futet në zgjedhje me koalicionin “Bashkë Fitojmë”, por jo me logon e PD, referuar vendimit të sotëm të KQZ-së.

Previous articleZbulohet arsyeja e vërtetë se pse Shakira kishte vendosur një shtrigë të zezë në ballkonin e saj!
Next articleAudiopërgjimi/ Nuk pranoi hapjen e dosjes për moskompetencë, ja kur përballen familjarët e viktimave të 21 Janarit me SPAK