Home LifeStyle Pasi mori 1.2 mld dollarë, themeluesja e Spanx shpërblen punonjësit me 10...

Pasi mori 1.2 mld dollarë, themeluesja e Spanx shpërblen punonjësit me 10 mijë dollarë, dhe…

Vetëm një ditë pasi lidhi një marrëveshje 1.2 miliardë dollarësh me Blackstone Inc., themeluesja e Spanx, Sara Blakely u ka dhuruar 500 punonjësve të saj bileta avioni të klasit të parë për kudo në botë dhe 10,000 dollarë secili për t’i shpenzuar kur të arrijnë atje.

Reagimi i punonjsëve të saj ishte në brohoritje dhe lot kur sipërmarrësja bëri njoftimin në një festë të kompanisë të enjten e kaluar duke festuar dorën e majme të financimit.

Blackstone kjo kompani e investimeve ra dakord të mërkurën të blinte shumicën e aksioneve në kompaninë e veshjeve të brendshme me një vlerësim prej 1.2 miliardë dollarësh.

“Blakely do të mbajë ende aksione të konsiderueshme të kapitalit në biznes dhe do të vazhdojë të mbikëqyrë operacionet e përditshme si kryetare ekzekutive”, tha kompania në një njoftim për shtyp javën e kaluar.

Ekipi ekzistues i menaxhmentit të lartë të Spanx do të jetë gjithashtu në bord.

Previous articleMandati i tretë i PS, Gjiknuri: Tërmet elektoral, do t’i tregojmë shqiptarëve që jemi më të mirët
Next articleMbi 1 milion shikime në pak orë, ironia e Murinjos bën namin në rrjetet sociale