Home Kronika Pas paralajmërimit të ministrit, nis ‘furtuna’ në Policinë e Shtetit, pezullohen shefat...

Pas paralajmërimit të ministrit, nis ‘furtuna’ në Policinë e Shtetit, pezullohen shefat e Komisariateve dhe disa efektivë

Janë pezulluar nga detyra 5 punonjës policie në qarkun e Beratit për shkak se nuk kanë zbatuar detyrën për kontrollin e territorit me qëllimi parandalimin e kultivimit të kanabisit.

Sipas burimeve, të pezulluar janë shefi i komisariatit të Skraparit, shefi i stacionit policor të Poliçanit, një inspektor zone dhe dy efektivë.

Pezullimi i tyre është bërë pak ditë më parë për shkak të disa disa bimëve të gjetura në sasi të vogla por në zona të ndryshme të thella malore.

Ndaj tyre tashmë ka nisur edhe hetim disiplinor. Ndërkohë, që nga fillimi i vitit janë marrë masa disiplinore për 15 efektivë vetëm në qarkun e Beratit.

SOURCEBulevard News
Previous articleLagjja e re në Kombinat, Veliaj: Të shtunën do fillojmë me pallatet e para
Next articleSimptomat më pak të zakonta të Covid-19, që nuk duhen neglizhuar