Home Kronika Pas atentatit me tritol rrezikon të humbasë njërin sy, Preng Gjini niset...

Pas atentatit me tritol rrezikon të humbasë njërin sy, Preng Gjini niset me urgjencë drejt Turqisë

Preng Gjini, personi që ra pre e një atentati me tritol në Tiranë, është nisur drejt Turqisë për kurim. Mësohet se Gjini ka udhëtuar tre ditë më parë drejt Turqisë, 24 orë pasi u shtrua në spitalin privat për kurim. Mjekët e spitalit privat kanë dalë në konstatimin se nuk mund ta kuronin dhe nuk kishin pajisjet e nevojshme për ndërhyrjet në sy, të cilat Gjini i kishte të nevojshme dhe kanë rekomanduar dërgimin e tij në Turqi.

Në mënyrë private, familjarët e tij e kanë nisur jashtë vendit për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore. Preng Gjini ka njërin sy të dëmtuar dhe rrezikon ta humbasë. Preng Gjini ra pre e një atentati me tritol më 15 shtator pranë Urës së Nshrakut në Tiranë, ngjarje në të cilën mbeti i plagosur rëndë.

Preng Gjini është vëllai i Armando (Tonin) Gjinit, ish-ushtari i Met Kananit që u ekzekutua në Rrëshen. Pista e parë e ngjarjes dyshohet se ishte hakmarrja pas zinxhirit të atentateve që kanë ndodhur në Mirditë mes fisit Gjini dhe Reçi, duke hetuar familjarët e ketyrë të fundit. Vëllezërit Reçi nuk e kanë marrë përsipër këtë sulm, duke u shprehur se nuk kanë asnjë lloj hasmërie.

SOURCEBulevard News
Previous articlePogradec, bashkia heq taksat deri në dhjetor për hapësirat publike për baret dhe restorantet
Next articlePamje të frikshme në Rusi, nga qielli bien zogj të ngordhur