Home Sport Partizani vuan ndaj Astanës, e mbyll në disavantazh pjesë e parë!

Partizani vuan ndaj Astanës, e mbyll në disavantazh pjesë e parë!

Partizani luan në Kazakistan përballë Astanës ndeshjen e parë të play-off-it të Conference League. Në këtë pengesë të fundit përpara grupeve edhe vështirësia e kundërshtarit është e një tjetër niveli dhe këtë gjë e treguan mjaft mirë vendasit të cilët gjatë 45 minutave të para mbajtën kampionët e Shqipërisë të mbyllur në gjysmëfushën e saj.

Presingu i vazhdueshëm i Astanës detyroi skuadrën shqiptare të bëjë shumë gabime dhe barazpesha e rezultatit zgjati deri në minutën e 41-të, kur nga një goditje nga jashtë zonës i ndihmuar edhe nga një devijim, Lonçar dërgon topin në rrjetë.

Previous article“Lëreni Belerin të betohet”, Rama zbulon bisedën private me gazetarin grek (VIDEO)
Next articleTashmë edhe FIFA, hapet proçes disiplinor kundër Rubiales!