Home Politike Partia Socialiste zbulon emrin e kandidatit për Bashkinë e Beratit

Partia Socialiste zbulon emrin e kandidatit për Bashkinë e Beratit

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, në cilësinë e drejtuesit politik të Partisë Socialiste të qarkut të Beratit, ka konfirmuar rikandidmin e Ervin Demos në zgjedhjet e 14 majit.

Përmes një postimi në Facebook, Çuçi shkruan se vendimi për rikonfirmimin e Demos u mor në mbledhjen e Asamblesë së Partisë Socialiste në Berat, të mbajtur këtë të shtunë. Në Asamblenë e Partisë Socialiste. Besimi për një mandat të dytë është rezultat i që janë bërë këto 4 vite në Berat dhe e investimeve që shndërrojnë këtë bashki në një qendër të rëndësishme të turizmit në vendin tonë. Berati është një markë ndërkombëtare për vlerat që ka si pjesë e UNESCO-s, një qytet që e që kurrsesi ne nuk mund ta lemë në duart e atyre që as nuk dinë e as nuk duan të punojnë për të. Jo vetëm për të fituar bashkinë, se këtë nuk e dyshojnë as kundërshtarët tanë, por Përgëzime Ervinit, socialistëve dhe qytetarëve të Beratit”, shkruan Çuçi në Facebook.

Previous articlePaqe dhe 2 gola në ‘Niko Dovana’, Kukësi barazon Erzenin në shtesë (VIDEO)
Next articleBerisha bë ‘gafën’ epike në ‘takim virtual’ me shqiptarët e Londrës